Sık Sorulan Sorular

İlk olarak, blockchain dünyasına hoş geldiniz! 

Kripto airdrop arayışınız için Koinbox Airdrop sitemize hoş geldiniz! Yeni başlayan biri olarak teknik zorlukların üstesinden gelmenize elimizden geldiği kadar yardım edeceğiz. Sorularınız varsa resmi kanallardan bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Kripto airdropları blockchain projelerinin kripto para topluluğuna bedava koin ya da token dağıtmasıdır. Airdroplar, blockchain başlangıçları için sıklıkla market stratejisi olarak kullanılır.

Bedava airdrop tokenlerini almak için Bitcoinlerinizi elinizde tutabilir ver bedava kriptoların cüzdanınıza gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu tür “elde tutulacak” airdropların en iyi örnekleri Byteball, Stellar lumens ve OmiseGo’dur.

Bir airdrop genel olarak şöyledir:  Daha önceden belirlenmiş bir zamanda etkinliği düzenleyen proje kendi blockchainlerinin fotoğrafını çeker ve bu tarihten sonra elinde Bitcoin ya da Ethereum tutan herkesi belirli bir miktarda bedava token dağıtır. Buna ek olarak bu tür airdroplar başka blockchainlerde de düzenlenebilir ama en çok kullanılan blockchain Ethereum ve Bitcoindir.

Günümüzde en çok rastlanan airdroplar bazı sosyal medya görevlerini yerine getirmenizi ister. Bu ICO’lar airdropları kullanarak markete reklam yapmış olur. Bu tür airdropları en iyi örnek BRD ve Bitsdaq airdroplarıdır.

Çoğu kripto para airdropu daha fazla token kazanmanıza yol açacak referans sistemlerini kullanır. 

Hard forklar bedava kripto almak için çok iyi bir yöntemdir fakat bunlara daha az rastlanılır. Belirli bir blok miktarına ulaşılınca blockchain zinciri ayrılarak iki tane farklı blockchain oluşturur. İki zinciri de minerları ve topluluğu destekleyince aynı koinden iki tanesine sahip olmuş olursunuz! Bunların en iyi örneği Bitcoin Cash ve Ethereum Classic Hard Forklarıdır.

Buna ek olarak, kripto bountyleri de kripto kazanmak için popüler bir yöntemdir. Fakat bountylerle uğraşmak için daha fazla çaba göstermeniz gerekmektedir. 

Sadece blockchain dünyasında değil her türlü başlangıç için topluluk oluşturmak çok önemlidir. Topluluk kanıtları (Proof of community) tüm ICO’lar, STO’lar ve IEO’lar için çok önemlidir.

Ürün için ödeme yapmıyorsanız ürün sizsinizdir.

Projeler airdrop ya da bounty düzenleyerek ICO’ları ya da tokenleri için farkındalık ortamı oluştururlar. Sonuç olarak, projeyi asla öğrenemeyecek kişiler airdroplar sayesinde projeye katılır. Böylece, insanlar sahip oldukları mal varlıklarına olmadıklarına kıyasla daha fazla değer verdiğinden dolayı token fiyatında değer artışı görülür. Buna yardım sermayesi etkisi denilir.

Ayrıca airdroplar ve bountyler token sahipleri için insan ağı oluşturur. ICO yayınlandıktan sonra token dağıtımına bakarsanız dairesel grafikte görünen en büyük parçanın projenin tasarımcılarına ya da takımına ait olduğunu görürsünüz. Bir sonra ki büyük parçada ön satışa katılanlara aittir. Sonra ki parçada ICO’ya yatırım yapan kişilere aittir. Bu yüzden, airdroplar grafiğe bir çok insanın içinde bulunduğu bir tane daha parça ekler.

Bedava koin aynı zamanda aklınıza düşünce tohumlarını eker. Cointrackerlara bakarsanız binlerce koin olduğunu görürsünüz. Yinede, bir koine sahipsseniz bu koinin adı daima aklınızdadır. Düşünce tohumu ekilmiştir ve cointrackerlara baktığınızda bedava koininizi kontrol etmeden duramazsınız. İnsanlar bir koin hakkında olumlu ya da olumsuz bir haber gördüğünde ve bu koin daha önceden sahip oldukları ya da hala sahip oldukları bir koin ise bu haberi daha çok önemser.  Aynı reklamcılık gibi!

 

İlerleyen zamanlarda olası yeni airdrop projeleri token tutan kişilere ya da kendi tokenlerine bağlı tokenlere sahip kişilere hediye vermeye başlayabilir. Aynı zaman da projelerin başka projeleri airdrop düzenlemesine teşvik ettiğini görebiliriz. Aynı Ethereum, Waves ve NXT platformlarında olduğu gibi.

Bedava kriptolarınızı aldınız. Dashboard hesabınıza girerek buradan tokenlerinizi satabilirsiniz!


Bu dağıtımları yapan bir koin ya ICO öncesi yapar ya da ICO’su çıktıktan sonra yapar. Bu büyük borsalarda listelenmedikleri anlamına gelir.

Katılabileceğiniz kadar airdropa katılın böylece zaman içinde kazancınız artacaktır. Bu evden çalışmanın en kolay yöntemlerinden biri olabilir. İlk 40’da bulunan NEM, DECRED ve Ripple gibi bir çok proje ilk aşamalarında airdrop düzenlemiştir. Kriptonuzu hemen satman zorunda değilsiniz, elinizde tutmanın hiç bir zararı yoktur.

Bedava kriptolarınızı aldınız. Dashboard hesabınıza girerek buradan tokenlerinizi satabilirsiniz!

Bu dağıtımları yapan bir koin ya ICO öncesi yapar ya da ICO’su çıktıktan sonra yapar. Bu büyük borsalarda listelenmedikleri anlamına gelir.

 

Katılabileceğiniz kadar airdropa katılın böylece zaman içinde kazancınız artacaktır. Bu evden çalışmanın en kolay yöntemlerinden biri olabilir. İlk 40’da bulunan NEM, DECRED ve Ripple gibi bir çok proje ilk aşamalarında airdrop düzenlemiştir. Kriptonuzu hemen satmak zorunda değilsiniz, elinizde tutmanın hiçbir zararı yoktur. Kripto paraları güvende tutmanın en güvenli yöntemi donanımsal cüzdanlardır. Bu tür cüzdanlar koinlerini çevrim dışı olarak saklar ve böylece koinlerini hack gibi dolandırıcılık yöntemleri ile çalınamaz. Birden fazla alabileceğiniz donanımsal cüzdan vardır.

 

Fakat, her tür kripto bu cüzdanlarda saklanamaz. Özel anahtarınızı kontrol edebileceğiniz donanımsal cüzdanları kullanmanız tavsiye olunur. Bedava kripolarınızın çalınmasını istemezsiniz.

Dolandırıcıların ağını düşmemek için aşağıda ki kuralları uygulayabilirsiniz:

– Hiç bir zaman özel anahtarınızı paylaşmayın!

– Cüzdanlarınızda 2 aşamalı doğrulamayı kullanın.

– Küçük projelerin cüzdanlarını indirirken dikkatli olun gerekirse sanal makine kullanın.

– Cüzdanlara bağlanan İnternet bağlantıları hakkında dikkatli olun.

– Airdroplara giriş yaparken ana mail adresinizi kullanmayın.

– Aynı şifreyi kullanmamaya dikkat edin.

– Airdrop almak için düşük miktarlarda kripto para göndermeyin.

– Bedava kriptolarınızı güvenli bir şekilde saklamanızı istiyoruz ve bu yolda size elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız.